Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

İdlib'te Katliama Hayır!

02-09-2018

Esed Rejiminin İdlib'te yapmak istediği katliamı lanetliyoruz.
Rusya destekli Esad rejimi muhaliflerin kontrolünde bulunan İdlib'e yönelik askeri operasyon hazırlığı yapıyor. Olası bir operasyonda İdlib'te yaşayan milyonlarca sivil, katliam riskiyle karşı karşıya kalacak ve ülkemiz sınırlarına dayanacak. 

İdlib'te bulunan muhalif gruplar bahane edilerek başlatılacak bir katliamı önlemek için Türkiye var gücüyle diplomasi yürütüyor.

Rusya ve İran kendi halkını katleden Esed rejimine verdikleri desteği sürdürürken ABD bölgede terör örgütleriyle iş tutarak Türkiye'yi köşeye sıkıştırmaya çalışıyor.


Suriye yangınında kendi nüfuz alanlarını genişletmek için hareket eden ABD, Rusya, AB, İsrail ve İran milyonlarca sivilin yaşadağı dramı görmezden geliyor.

Suriye meselesinde akan kanın durması için samimiyetle gayret gösteren Türkiye'den başka bir ülke bulunmuyor.

Türkiye baştan beri Suriye'de barışın sağlanması için uğraşırken muhacir kardeşlerine kucak açarak milyonlarca Suriyeliye ev sahipliği yapmaktadır. 


Diğer taraftan İdlib'te konuşlanan muhalif grupların masum sivilleri düşünerek stratejilerini yeniden gözden geçirmeleri gerekiyor. Muhalif gruplar İdlib'te yapılacak bir katliama malzeme verecek davranışlardan kaçınarak bölgede Türkiye'nin izlediği politikalara destek vermelidirler. 

Yeryüzü istikbarı tarafından kanlı bir satranç tahtasına dönüştürülen Suriye'de yaşanan iç savaşın bir önce sona ermesini arzu ediyoruz. 
Biladü'ş Şam'ın yeniden barış ve huzura kavuşması için yöneticilerimizin bölgede etkili politikalar geliştirmesini diliyoruz. 

Kemal ÖZDEN
İnsan ve Medeniyet Hareketi Yönetim Kurulu Başkanı

 Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!