Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Muzaffer Amca Hak'ka Yürüdü.

25-08-2018

Afganistan Şehidimiz Tekiner TAYFUR'un babası Muzaffer amca vefat etti.

1988 yılında Afganistan’da şehid olan Tekiner Tayfur’un Babası Muzaffer Tayfur 84 yaşında memleketi Bayburt’ta vefat ettti. Muzaffer Amcanın naaşı 24 Ağustos Cuma günü Bayburt Bayrampaşa Köyü’nde toprağa verildi.

Oğlu Tekiner TAYFUR'un şehadet haberini aldığında ortaya koyduğu dirayetli mü'mince tavır ile etrafına ve tüm müslümanlara örnek olan Muzaffer amca kendisini ziyaret edenlere Tekiner’in ümmetin şehidi olduğunu söylerdi.

Merhum Muzaffer Tayfur amca kendisiyle yapılan bir röportajda Taha’nın şehadet haberini nasıl aldığını anlatmıştı: “Bir gün oğlum Taha’yı rüyamda üzeri örtülü bir şekilde yatıyor olarak gördüm. Rüyamda üzerini açtım, bir de ne göreyim Taha’nın yüzü güleç bir şekilde vefat etmiş. O günün ertesinde tanımadığım biri yanıma geldi. Ben bu tanımadığım adama ‘Oğlumun şehadet haberini mi getirdiniz?” dedim. İlk önce söylemek istemedi. Ben dedim ki ‘Ne olur söyleyin de, annesini teskin edeyim, değilse sizin söylemenizle teskin olmaz’ ve bana şehid olduğunu söylediler. Ben hanıma söyledim. Gözyaşları içinde kendimizi tutamadık. Ben hanıma dedim ‘Böyle müjdeli haber herkese nasib olmaz. Üzülme, O’nu bize Allah verdi ve yine Allah uğruna şehid oldu.’

Muzaffer amcamıza Allahtan rahmet, yakınlarına sabr-ı Cemil diliyoruz.Kaynak: BUÜLKE
 Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!