Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

_

30-07-2018

İnsan Vakfı Yurt Müdürleri Hizmet İçi Eğitim Programı Başladı.
İnsan Vakfı’na bağlı Yüksek Öğretim Yurtlarının müdürlerine yönelik hizmet içi eğitim programı genel merkezimiz Bahariye Mevlevihanesinde başladı. Üç gün olarak tasarlanan programının ilk günü İnsan Vakfı Başkanı Sinan AKTAŞ tarafından yapılan selamlama konuşmasıyla başladı.

Sinan AKTAŞ, yaptığı konuşmada yurtların İnsan Vakfı’nın dışarıya açılan penceresi olduğuna dikkat çekti. Bunun için İnsan Vakfı öğrenci yurtlarının her anlamda kaliteyi yakalaması ve öğrenciler için cazibe merkezi haline gelmesi için özverili şekilde çalışmak gerektiğini söyledi.Daha sonra kürsüye gelen İnsan ve Medeniyet Hareketi YİK Başkanı Mehmet GÜNEY, insanı ve medeniyeti merkeze alan bir kurum olarak yaptığımız işlerde göstereceğimiz hassasiyetlere dair ufuk çizgisi çizdi.

Yurt ortamlarının sadece öğrencilerin barınma mekânı olmadığını söyleyen Mehmet GÜNEY, İnsan Vakfı yurtlarında öğrencilerin barınma ihtiyaçları karşılanırken aynı zamanda ahlakıyla, akademik seviyesiyle nitelikli nesiller yetişmesi için hepimize büyük sorumluluklar düştüğünü ifade etti.Programda Genç Hareket Başkanı Serkan DEMİREL, bir konuşma yaptı. Serkan DEMİREL, yurtlarda bulunan öğrencilerin gençler olduğuna dikkat çekerek Genç Hareket olarak yurt yönetimleriyle her türlü ortak projeye hazır olduklarını söyledi.İMH Teşkilatlanma Başkanı Muhammet Fesih KAYA, kürsüye gelerek yurt müdürlerine hitap etti. M. Fesih KAYA, İnsan ve Medeniyet Hareketinin 40 yıllık geçmişinden bahsederek kurumun tarihi serüvenini anlattı. MTTB, Akıncılar, İskender Paşa, Rahmet Yayıncılık, Müslüman Gençlik gibi köşe taşı olacak kurumlara dikkat çekti.

1992 yılında kurulan İnsan Vakfı’nın camiamızın ilk resmi kuruluşu olduğunu belirten M. Fesih KAYA, İnsan Vakfı’nın günümüze kadar binlerce öğrenciye burs verdiğini, yüzlerce ihtiyaç sahibine maddi yardımda bulunduğunu anlattı.M. Fesih KAYA, İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin nasıl bir kurum olduğunu tanımlarken üç maddenin altını çizdi. İMH’nin 1- Yaptığı işleri istişare ile yapan 2- Kur’an, Sünnet ve geleneği referans alan 3- Ümmetçi ve yerel bir yapılanma olduğunu belirtti.

M. Fesih KAYA, günümüz şartlarında geçerliliği olacak projeler ortaya koyarken tebliğ, davet ve örgütlenme yönüyle güçlenerek toplumu takva ekseninde dönüştürmek için gayret ettiklerini söyledi.İnsan ve Medeniyet Hareketi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal ÖZDEN, söz alarak tüm yurtların ortak bir bakış açısıyla faaliyet yapması gerektiğini ifade etti. Kurum kültürü oluşturmanın öneminden bahseden Kemal ÖZDEN, öğrenciler üzerinde iyi izler bırakarak vefa duygusuna sahip öğrenciler yetiştirmenin önemine değindi.

Kemal ÖZDEN, yurtlarda kalan öğrenciler üzerinde yapılan bir araştırmada öğrencilerin % 85’inin barındıkları yurdu hapishane veya hastaneye benzettiklerini ifade etti. Bu anlamda öğrencilerin maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılayacak ortamlar hazırlamalıyız diyerek konuşmasını sonlandırdı.İnsan ve Medeniyet Hareketi Eğitim Koordinatörü Haluk NAS, yapmış olduğu sunumda yurtlarda uygulanacak eğitim programlarından bahsetti. Çok yoğun bir eğitim sürecinin yurtlarda kalan öğrencileri sıktığını ifade eden Haluk NAS, hiç eğitim yapılmayan yurtların ise zamanla otel konumuna dönüştüğünü söyledi.

Bunun için orta bir yol bularak öğrencileri sıkmayan eğitim programları hazırlamak gerektiğini belirtti. Haluk NAS, konuşmasının sonunda salonda bulunan müdürlerin kendi tecrübelerini anlatmasını istedi. Söz alan müdürler kendi tecrübelerinden bahsettiler ve istişareye dayalı bir fikir alış verişi ortamı oluştu.Eğitim programında söz alan Grafik Tasarım Uzmanı Ahmet Furkan ONAT, sosyal medyanın kullanımı ve fotoğraf çekim teknikleri konusunda seminer verdi. Sosyal medyanın verimli kullanılması için yapılması gerekenlerden bahseden Ahmet Furkan ONAT, iyi fotoğraf çekmenin inceliklerini anlattı.İnsan ve Medeniyet Hareketi Genel Sekreteri Mehmet BULAYIR, ilk günün son konuşmacısı olarak kürsüye çıktı. Kurumsal temsil ve takdim konuları hakkında konuşan Mehmet BULAYIR, giyim-kuşam, iletişim ve kurumsal temsil konularında dikkat edilmesi gereken hususları anlattı.
Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!