Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun

13-06-2018

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun
Ramazan ayı boyunca tuttuğumuz oruçlarla nefsimizi teskin ederken yaşadığımız tatlı güçlüğün sonunda bayrama kavuşuyoruz. Bir ay boyunca uzun yaz sıcağında tutulan oruçlarla, yapılan secdelerle, edilen dualarla ruhların Mevla’ya yaklaşmasıdır bayram. 
 
Yeryüzünün tüm coğrafyalarındaki Müslümanların kalplerinin birleşmesidir; on binlerce kilometre uzakta farklı dillerde, farklı renklerde aynı kıbleye yönelen mü’minlerin ortak bir sevinci hissetmesidir bayram. 
 
Bu bayram biraz buruk geçecek. Yanı başımızda Suriye’de, Irak'ta, Filistin'de, Mısır'da ve çok uzaklarda Arakan’da Müslümanların içine düştüğü zorluklar bu bayram kalplerimizi mahzunlaştırıyor.  Mazlumların ahının yerde kalmaması, zalimlerin mülkünün yıkılması için bu bayram Rabbimize niyaz ediyoruz.İnsan ve Medeniyet Hareketi'nin geleneksel bayramlaşma merasimi Ramazan Bayramının üçüncü günü Genel Merkezimiz Bahariye Mevlevihanesinde saat 15.00'da başlayacak. 
 
Dostluk ve kardeşliğin pekiştirildiği Bayramlaşma merasimine tüm dostlarımızı bekliyoruz.


 
Bayramlarımız İbadet, İbadetlerimiz de Bayramdır.

Bayramlarımıza bir bakın!
Hem Ramazan'da hem Kurban'da biz bayrama ibadetle giriyoruz. 
Ve bayrama girdikten sonra bayram çıkıncaya kadar yaptıklarımıza da ibadettir.
 
Daha bayram sabahının ilk ışıklarında başlıyor ibadetimiz.
Günün fecrinde kıldığımız sabah namazının akabinde maddi dünyamıza doğan güneşle birlikte manevi dünyamıza doğan bayram güneşini yine namazla karşılıyoruz. 
 
Yediden yetmişe tıklım tıklım doldurduğumuz camilerimiz, bu ibadetin canlı figürleridir. Kuşluk vaktiyle birlikte, topluca kıldığımız o hazzı sonsuz iki rekat namaz bayramımızı başlatıyor.
 
Yaptığımız sıla-i rahimler, komşu gezileri, çocuk sevindirmeler, izzet-ü ikramlar, hastane, hapishane ve kabir ziyaretleri, yetim başı okşamalar, el öpmeler, dua almalar, güler yüzler, tatlı sözler… hepsi bu ibadetlerin birer parçası…

Gerçekte bizim bayramlarımız da birer ibadet, ibadetlerimiz de birer bayramdır…


Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!