Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

İMH Ankara'nın Katkılarıyla Umre Ödüllü Bilgi Yarışması Düzenledi.

05-04-2018

Umre Ödüllü Bilgi Yarışmasında ilk 6’ya giren öğrencilere ödülleri tören ile verildi.
İnsan ve Medeniyet Hareketi Ankara ve Eğitimli Nesiller Derneği öncülüğünde gençlerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla Umre ödüllü bilgi yarışması düzenlendi.

Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kahramankazan İlçe Müftülüğü’nün katkıları ile gerçekleştirilen etkinlikte dereceye giren gençlere ödülleri törenle verildi.


 
Bilgi yarışması sürecinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafında basılan ve İrfan YÜCEL tarafından kaleme alınan Peygamberimizin Hayatı İsimli 1200 kitap yarışmaya ilgi duyan öğrencilere ücretsiz olarak dağıtıldı. 
 
Kahramankazan, Kızılcahamam ve Çamlıdere Liselerinde okuyan gençlerin katılabildiği yarışma için yaklaşık 850 gencimiz kayıt yaptırdı. Çoktan seçmeli 90 soru üzerinden yapılan bilgi yarışmasının soruları Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda oluşturulan bir komisyon tarafından hazırlandı. 


 
Bilgi yarışması Kahramankazan, Kızılcahamam ve Çamlıdere İlçelerinde yapıldı ve yarışmaya bu ilçelerdeki liseli öğrenciler katıldı. 25 Mart Pazar günü yapılan bilgi yarışmasının sonuçları 31 Mart Cumartesi akşamı Kahramankazan Aile Yaşam Merkezinde yapılan bir program ile açıklandı. 
 
Yarışmaya katılan gençler ve ailelerinin ilgi ile izledikleri programa Kahramankazan İlçe Müftüsü, Kahramankazan ve Çamlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Kahramankazan Belediye Başkan Yardımcısı, İMH Ankara Başkanı, İlim Yayma Cemiyeti Kızılcahamam ve Kahramankazan Şube Başkanları katıldı. 

 
Programda selamlama konuşmalarının ardından okunan şiir ve ezgiler izleyicilerden beğeni ve alkış aldı. Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Müdürü ve İlçe Müftüsüne yapılan hediye takdiminden sonra yarışma sonuçlarının açıklanacağı sırada salondaki heyecan da doruğa ulaştı. 

 
Sırası ile Şeyma Kaya 86, Fatma Nur Yıldız 84, Hatice Betül Çakır 81,  Yiğit Buğra Akyön 80, Gonca Erman 79, Efe Velioğlu 79 puan alarak umre ödülü almaya hak kazandılar. 
 
Program birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!