Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Afrin'den Beklenen Haber 18 Mart Günü Geldi.

19-03-2018

Merhamet ve Adalet Elimiz Tüm Dünyaya Uzanacak.

Türkiye’nin güney sınırlarında yuvalanan terör örgütlerini etkisiz hale getirmek ve emperyalist devletlerin ileriye yönelik kirli hesaplarını alt üst etmek için başlatılan Zeytin Dalı operasyonunda sona gelindi. TSK ve ÖSO 18 Mart Çanakkele Zaferi'nin yıl dönümünde Afrin Merkeze ulaşarak şehrin kontrolünü sağladı. Zeytin Dalı Operasyonuyla Afrin’deki terör unsurları etkisiz hale getirilirken, bölge halkının yıllardır çekmiş olduğu zulümler de sona ermiş oldu.

Türkiye, başından beri titizlikle yürüttüğü operasyonda sivil kayıpları en aza indirmek için acele etmemiş ve Afrin'e tedrici olarak ilerlemiştir. Zeytin Dalı operasyonuyla dünyaya terörle nasıl mücadele edileceği gösterilerek, savaşın sadece silahlı unsurlara karşı yapılacağı dersi verilmiştir.

ABD, Rusya, İran ve Rejim güçleri Rakka, Halep ve Doğu Guta gibi şehirleri yerle bir ederek binlerce insanın ölümüne neden olmuşlardır. Sözde terörle mücadele ettiğini söyleyen emperyalist devletler el altından terör gruplarına destek verirken sivil insanların yaşadığı şehirlere varil bombaları atarak bu şehirleri harabeye çevirmiştir.

Türkiye, düzenlemiş olduğu operasyonla bölgedeki mazlum halkın daha güvende yaşayacağı alanlar oluşturmak için hareket etmektedir. Suriye’nin kuzeyinde oluşacak güvenli bölge sayesinde hem Türkiye’yi tehdit eden terör unsurları yok olurken hem de yıllardır mülteci olarak yaşayan Suriye halkı tekrar ülkelerine dönecektir.

Zeytin Dalı operasyonunun başarıyla neticelenmesi için canlarını veren şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Operasyon boyunca teyakkuza geçerek maddi ve manevi desteğiyle Mehmetçiğin yanında duran aziz milletimize teşekkür ediyoruz.

Merhum Bahattin YILDIZ’ın sözünü bir kez daha hatırlatarak yeryüzündeki mazlumların kurtuluşu için adalet elimizin tüm dünyaya uzanmasını temenni ediyoruz. "Şimdi merhamet elimiz tüm dünyaya ulaşıyor. Gün gelecek adalet elimiz de tüm dünyaya uzanacak" (Şehid Bahattin YILDIZ)
 

Kemal ÖZDEN
İnsan ve Medeniyet Hareketi Yönetim Kurulu Başkanı

 Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!