Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Besader Gönüllüleri Öğrencileriyle Buluştu.

18-12-2016

BESADER Tarafından Her Ay Düzenlenen Balkan Buluşması 17 Aralık Cumartesi Günü Yapıldı.

Besader tarafından düzenlenen Ülke Tanıtım Programlarının üçüncüsü 17 Aralık Cumartesi günü İMH Bahariye Mevlevihanesi’nde gerçekleştirildi.


 

Balkanlı öğrenciler ve Balkan gönüllülerinin katıldığı programda ilk önce Eyüp Belediyesi’nin katkıları ile verilen yemek ikram edildi. Yemeğin ardından program Kuran Tilaveti ile birlikte kısa bir program icra edildi.


 

Yunanistan ülkesinin tanıtıldığı programda Yunanistan'ın turistik yerlerini gösteren kısa bir sinevizyon izlendi. 

Daha sonra Batı Trakyalı öğrenciler kürsüye gelerek Yunanistan'ın ekonomik, siyasi ve tarihi hakkında detaylı bilgiler verdi.


 

Slayt gösterimlerinin ardından Yunanistan'a özgü bir şiir söyletisi okundu ve Türk kelimesinin yasak olduğu dönemlerde Batı Trakya Türklerinin hakları için verdiği mücadele ile tanınmış bir tıp doktoru ve siyasetçi olan Doktor Sadık Ahmet anlatıldı.


 

Program sonunda kürsüye gelen Besader Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Veli Ahmet böyle bilinçli öğrencilerin yetiştirildiği ortamlara destek olmaktan son derece memnun olduğunu belirterek sözü Besader Başkanı Yunus Torpil'e bıraktı.


 

Son olarak kürsüye gelen Yunus Torpil, programı organize eden gençleri tebrik ederken, "Ülkemize okumaya gelen her öğrencinin ensarı biz olmak zorundayız." dedi. Ülkemizde okumakta olan Balkanlı gençleri yalnız bırakmayan Balkan gönüllülerine de teşekkür etti ve Besader’e desteklerini sürdürmelerini istedi.
 
Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!