Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

İstanbul Gençlik Buluşmaları Devam Ediyor.

07-12-2016

İstanbul Gençlik Buluşmalarının bu ay ki programı yoğun katılımla gerçekleşti.
Genç Hareket tarafından her ay üniversite gençliğine yönelik düzenlenen İstanbul Gençlik Buluşmaları programı 03 Aralık Cumartesi günü büyük bir heyecan ve coşkuyla gerçekleştirildi.Yoğun bir katılımın olduğu program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra kürsüye gelen Genç Hareket Genel Sekreteri Serkan DEMİREL, salonda bulunanlara hoşgeldiniz konuşması yaptı. Serkan DEMİREL konuşmasına 
Shekspir’in 'hayat bir sahnedir' sözünü paylaşarak başladı. Yaşadığımız hayatın hepimiz için bir sahne olduğunu belirten DEMİREL, bu sahnede aldığımız rolün hakkını vermemiz gerektiğini söylerken insanoğlunun yeryüzünde varoluş anlamını sorgulayan sorular sordu."O hanginizin güzel amel işlediğini denemek için ölümü ve hayatı yarattı" ayetini okuyan Serkan DEMİREL, bir Müslüman için hayat sahnesinin anlamını veciz bir şekilde ortaya koydu. Serkan DEMİREL şöyle devam etti: "Ayağınıza bir diken batarsa ona teşekkür edin; çünkü o dikenin size öğreteceği çok şey vardır. Hayatta bir duruşunuz olsun. Öyle bir duruşunuz olsun ki o duruş Hz. Hamza gibi ölümü korkutsun. Dünya sahnesinde nasıl bir rol alacağını sen belirleyeceksin. Rolünü seç ve onun hakkını ver. Dünya sahnesini güzel bir final ile bitir."Serkan DEMİREL'in yaptığı konuşmanın ardından programa Konya'dan gelen İMH Konya Başkanı Adem CEYLAN salondakilere selamlama konuşması yaptı.

Yapılan konuşmalarının ardından sahneye çıkan Tiyatro Külliyen, "Ziyafet Sofrası" isimleri oyunlarıyla salonda bulunan gençlerin büyük beğenisini topladı. Sanatın estetik ve mizah yönünü ustaca kullanan tiyatro ekibi sahneledikleri oyunla salondaki gençlerin yüzlerini güldürürken aynı zamanda verdikleri ince mesajlarla onlara bir Müslüman olarak sorumluluklarını hatırlattı. Başından sonuna kadar salondaki gençlerin pür dikkat takip ettiği böyle kaliteli bir programın hazırlanmasında emeği geçen tüm Genç Hareket mensuplarına teşekkür ediyor, rabbimizden gayretlerini daha da bereketlendirmesini niyaz ediyoruz. 


Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!