Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Tarihe Adanmış Bir Hayat, Halil İNALCIK

26-11-2016

İMH Bahariye Mevlevihanesinde Halil İNALCIK özel oturumu düzenlendi.
Eyüp Belediyesi'nin geleneksel olarak düzenlediği Eyüp Sultan Sempozyumu kapsamında Halil İNALCIK özel oturumu düzenledi. 

25 Kasım Cuma akşamı İnsan ve Medeniyet Hareketi Genel Merkezi Bahariye Mevlevihanesinde gerçekleşen programda Prof. Dr. Halil BERKTAY, Prof. Dr. Bülent ARI, Prof. Dr. Özer ERGENÇ merhum Halil İNALCIK'ı anlattılar.Tarihe Adanmış Bir Hayat, Halil İNALCIK başlığı altında sunumlarını yapan konuşmacılar Halil İNALCIK'ı anlatırken onun Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli tarihçilerden biri olduğunu ifade ettiler.

Halil İNALCIK'ın tarih serüvenini ele alan konuşmacılar özellikle Osmanlı Tarihi konusunda yaptığı araştırmalarla dünya çapında bir saygınlığa sahip olduğunu belirtirken Osmanlı Tarihinde İNALCIK ekolünün oluştuğunu ifade ettiler. Yine Halil İNALCIK'ın Doğu Akdeniz tarihi ve 14, 15 ve 16. yüzyıl klasik çağı konusundaki yönelimine dikkat çektiler. Programın sonunda Eyüp Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından konuşmacılara ve İMH YİK Başkanı Mehmet GÜNEY'e programa sundukları katkılardan dolayı hediye takdim edildi. 
Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!