Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Dönemin son dersi 5 Mayıs Pazar günü yapılacak.

Tarih / Date: 16-03-2019

Bu Pazar 08.00'da bu kutlu iklime davetlisiniz.
İnsan ve Medeniyet Hareketi'nin düzenlediği Kur'an İkliminde Müzakereler programı ayetleri kendine has tarzda tefsir etmeye devam ediyor.

Onikinci yılını geride bırakan programın bu dönemki son dersi 5 Mayıs Pazar günü yapılacak. 


Kur'an İkliminde Müzakereler programının oturum başkanlığını bu yıl da Veli KARATAŞ hoca yapıyor. Prof. Dr. Mustafa ÖZEL, Dr. Şerafettin KALAY ve Prof. Dr. Mehmet Ali BÜYÜKKARA hocalarımız Kur'an ayetlerini müzakere tarzında tefsir etmeye devam ediyorlar. 

 

12'nci yılın ilk dersine oturum başkanı Veli KARATAŞ iyi niyet temennileriyle başladı. İsra suresinin 85'inci ayetinden başlayarak müzakerelere devam edileceğini belirten Veli KARATAŞ, gençen yıl tefsirine başlanılan İsra suresinin içeriği hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Daha sonra Dr. Şerafettin KALAY Hoca, 84,85,86,87,88 ve 89'uncu ayetlerin kırık mealini okuyarak oturumun birinci bölümde sunumunu gerçekleştirdi. Oturumun ikinci bölümünde ise Prof. Dr. Mehmet Ali BÜYÜKKARA ve Prof. Dr. Mustafa ÖZEL kırık mealleri okunan ayet-i kelimeleri müzakere ettiler.


 
Kur'an-ı Kerim'i daha iyi anlamak ve Kur'an'dan süzülen hikmet ışıkları ile dünyamızı aydınlatmak için sizleri her Pazar sabah 08:00'da İMH Genel Merkezi Eyüp Bahariye Mevlevihanesi'ne bekliyoruz.  

Kur'an İkliminde Müzakereler programını www.medeniyettv.com adresinden canlı olarak izleyebilirsiniz.


 


Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!